Фестиваль чи конкурс? В чому різниця?

Фестиваль чи конкурс? В чому різниця?

У сфері творчості і мистецтва часто проводяться такі заходи, як фестивалі та конкурси. Що вони собою являють? Чим відрізняється фестиваль від конкурсу?

Фестиваль – святковий захід, учасники якого показують свої досягнення, вміння, діляться різними ідеями з колегами, глядачами. Зазвичай на суто фестивалях немає змагальної складової. У цьому випадку їх учасники показують свої вміння глядачам, виступають в своє задоволення. Фестивалі можуть проводитися в різних форматах – в закритому приміщенні, на відкритому повітрі, на круїзних лайнерах. Як правило, на них запрошується велика кількість глядачів. Можлива і трансляція заходу – по телебаченню, в рамках онлайн-каналів, на велику аудиторію.

Фестиваль, для якого характерна змагальна складова – в нашому розумінні це фестиваль-конкурс. По їх завершенню учасники можуть бути номіновані на будь-які нагороди за ті досягнення, які вони змогли показати публіці на заході.

Конкурс – представляє собою захід, що передбачає виявлення переможців.

У вузькому сенсі під конкурсом може розумітися:

  • різновид або частина фестивалю з більш вираженою змагальною складовою (коли мається на увазі не тільки вручення вищих нагород, але також розподіл учасників по місцях – 1, 2, 3 – іноді з врученням медалей);
  • відбір учасників на будь-який захід (також за змагальним принципом або в процесі співбесіди);

Масштаби конкурсів можуть бути дуже різними – за кількістю учасників, глядачів, тематичних напрямків змагань, змагань або виставок досягнень.

Різниця між фестивалем і конкурсом
Головна відмінність фестивалю від конкурсу в тому, що захід першого типу практично завжди характеризується значним масштабом. У той час як конкурси (якщо розглядати дане поняття і в широкому, і у вузькому контекстах) можуть бути як досить вражаючими за кількістю учасників і глядачів, так і в достатній мірі скромними.

Для класичних фестивалів «скромність» за визначенням не характерна – це пишний, святковий захід. Учасники фестивалів у багатьох випадках прагнуть, перш за все, отримати задоволення від перебування в атмосфері святкування, намагаються радувати своєю творчістю інших людей. Конкурс, в свою чергу, цілком може вилитися в наполегливе протистояння, в якому учасники змагаються за приз.

  

Оставьте комментарий