Виступи дітлахів оцінювало зіркове журі

Виступи дітлахів оцінювало зіркове журі

Днями завершився Всеукраїнський дитячий фестиваль «Зоряні малята-2021», організований Благодійним фондом «Зірки та зіроньки» за підтримки Управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації. За результатом 650 дітей-учасників, більше сотні конкурсних номерів, більше тисячі – задоволених батьків. А ще – змістовні напрацювання з педагогами, які дозволяють вдосконалити рівень підготовки концертних номерів та сприяти підвищенню рівня культури в країні.

Всеукраїнський дитячий фестиваль «Зоряні малята-2021» вже вдруге пройшов в дистанційному форматі через карантинні обмеження. Проте це теж має свої переваги. Зокрема, дітлахи вікової групи від 3 до 7 років вчаться працювати на камеру. Все інше залишається без змін – години підготовки концертних номерів, підбір костюмів, запис відео та вердикти журі.

  • У фестивалі «Зоряні малята» діти вже переможці, тому що вони новачки у світі вокалу чи хореографії. Вони зробили величезну роботу, в першу чергу, над собою – розпочали займатися мистецтвом. Проте досвідчені члени журі надали рекомендації керівникам творчих колективів по кожному номеру в аудіоформаті – це дозволить покращити рівень підготовки номерів в майбутньому, – впевнена директор Всеукраїнського Благодійного фонду «Зірки та зіроньки» Людмила Черниченко.

Декілька слів про журі. Цього року відеосюжети, які надсилали учасники фестивалю оцінювали 14 експертів, серед яких композитор та старший викладач Національної музичної академії України Євген Петриченко, заслужений діяч естрадного мистецтва України Тетяна Бобир, заслужена артистка України Анна Перова, старший викладач на кафедрі циркових мистецтв Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв Олександр Майбенко, солістка ансамблю пісні і танцю Збройних сил України та заслужена артистка України Христина Охітва, заслужений артист України та вокальний педагог телепроекту “Голос – діти” Сергій Юрченко, переможець другого туру Всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2020” Вікторія Карнаух, суддя міжнародної категорії Вікторія Соловйова, диригент та художній керівник камерного хору “Unity” Анна Сіраш, художник модельєр Лідія Лущик, актриси театру та кіно Марина Клодніцька та Ксенія Жданова, провідний концертмейстер Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського Оксана Возьянова, а також солістка оркестру Заслуженого академічного Ансамблю пісні і танцю  Збройних Сил України Людмила Юрченко.

Особливістю цьогорічного фестивалю стали експертні зустрічі для педагогів – вони проводилися в закритих групах в мережі Facebook. Це дало змогу зробити підсумки напрацювань, розібрати типові помилки та рекомендації. А ще під час обговорення виявилося, що складно знайти авторську україномовну музику для хореографічних композицій для молодшої вікової групи. Тож автори пісень з Донецької області Ірина Ісаєва та Інна Куриленко взяли це питання до уваги. Загалом же, якщо не враховувати 6 робіт з образотворчого мистецтва, зі 109 музичних номерів використано україномовного та авторського музичного контенту в 88 номерах – це 80% репертуару. Тобто набирає популярності використання керівниками творів українських авторів та репертуар з україномовним контентом.

Як підсумок, участь у фестивалі «Зоряні малята» дозволила педагогам «вирости» в професійному плані. А діти-учасники отримали цінні подарунки – медалі, дипломи, фольговані кульки, журнали «Розумашки», брендовані пенали та набори для творчості.

Партнери проекту: компанія «Ласунка», дитяче видання «Розумашки», інтернет-ресурс «Fest-Portal».

  

Оставьте комментарий